Bankovnictví - Stanislav a kol. Polouček

-13 %
Bankovnictví - Stanislav a kol. Polouček
Kód9788074004919
EdiceBeckovy ekonomické učebnice
AutorStanislav a kol. Polouček
ISBN978-80-7400-491-9
Počet stran496
Výška23,7 cm
Šířka16,5 cm
Tloušťka2,6 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2013
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelC.H.BECK
Běžná cena s DPH690 Kč
Sleva90 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH600 Kč
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Druhé vydání úspěšné učebnice Bankovnictví přináší ucelený pohled na tuto atraktivní problematiku. Kromě kapitol, které se týkají přímo oblasti bankovnictví (např. Centrální bankovnictví a měnová politika, Organizační struktura a management bank, Hospodaření bank, Aktiva a pasiva bank, Investiční bankovnictví, Konkurence a koncentrace v bankovnictví, Mezinárodní bankovnictví), jsou zařazeny také kapitoly, které s problematikou bankovnictví úzce souvisejí (např. Fúze a akvizice v bankovním sektoru nebo Nelegální činnosti v bankovnictví a nelegální aktivity spojené s bankovnictvím).

Text je rozdělen celkem do 15 kapitol. Je určen zejména studentům oborů zaměřených na finance a bankovnictví, kterým by měl pomoci hlouběji pochopit probíhající změny v bankovním a finančním sektoru a v neposlední řadě dát podněty k dalšímu studiu. V učebnici najdou případně rozšiřující informace také studující jiných oborů i zájemci z praxe.

Jedná se sice o poměrně náročný text, jeho zvládnutí by ale mělo posluchačům usnadnit nejen absolvování studia, ale také jejich první kroky v bankovní a finanční praxi. Text autoři připravovali s ohledem na aktuální problémy bankovního a finančního sektoru v zemích EU a v České republice, resp. v zemích střední Evropy.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize