B jako Bauhaus - Sudjic Deyan

-13 %
B jako Bauhaus - Sudjic Deyan
Kód9788074733222
PodnázevTematicky pestrá, čtivá kniha plná inspirativních myšlenek nejen o tom, jak design utváří
EdiceTEMA
AutorSudjic Deyan
Datum plánovaného vydání21.08.2017
ISBN978-80-7473-322-2
Počet stran400
Výška21 cm
Šířka14,5 cm
Tloušťka3,8 cm
Platnost akce2099-12-31
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok dotisku2017
Rok vydání2016
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelKNIHA ZLÍN
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva52 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH347 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Každý den používáme předměty a pojmy, které nám připadají tak samozřejmé, že o jejich podstatě a vzniku vůbec neuvažujeme. Jezdíme auty, sedíme na židlích, píšeme na klávesnici, několikrát za den zapneme zip, vaříme v kuchyni, sledujeme YouTube, navštěvujeme muzea, nakupujeme v IKEA, používáme pojmy jako autenticita, vkus, nedokonalost, móda nebo design.
Deyan Sudjic, ředitel londýnského Muzea designu, novinář a kritik, ve svých abecedně řazených esejích věnovaných nejen věcem každodenní potřeby, ale i významným designérům a uměleckým hnutím, poutavě odhaluje, jak způsob, jakým jsou věci navrhovány a jak je používáme, ovlivňuje chápání světa kolem nás.
Tato tematicky pestrá, čtivá kniha plná inspirativních myšlenek a osvěžujících osobních vzpomínek pojednává nejen o světě, tak jak je vidět ve zpětném zrcátku ve videohře Grand Theft Auto V, o digitálních ornamentech a o naší lásce k nedokonalostem. Je také o popíjení suchého martini v Loosově Americkém baru ve Vídni a o architektuře ve filmech Alfreda Hitchcocka, o módě a technologii, politice i umění. Dokládá, že myšlení skrze věci významným způsobem utváří popkulturu a že design je v dobrém i špatném neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize