Atlas odlehlých ostrovů - Judith Schalansky

-13 %
Atlas odlehlých ostrovů - Judith Schalansky
Kód9788087506059
PodnázevPadesát ostrovů, které jsem nikdy nenavštívila a nikdy nenavštívím
EdiceZa obzor
AutorJudith Schalansky
ISBN978-80-87506-05-9
Počet stran144
Výška26 cm
Šířka18,5 cm
Tloušťka1,8 cm
Kód v url186300
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2011
VazbaPevná bez přebalu lesklá
Vydavatel65. POLE
Běžná cena s DPH548 Kč
Sleva71 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH477 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Kdo otevře jednu z nejkrásnějších knih poslední doby, Atlas odlehlých ostrovů, může se ztratit světu jako Robinson Crusoe, cítit moře, slyšet příboj a racky, vidět ledovce a skály. A pod nohama jemný písek. .

V dnešním globalizovaném světě se zdá téměř nemožné, že ještě existují těžce dosažitelná místa. Přesto je Judith Schalansky našla: padesát odlehlých ostrovů, padesát teček ve světových oceánech, nesoucích pohádková jména jako ostrov Samoty, Pukapuka, Fangataufa nebo ostrov Zklamání. Autorka s lehkostí vypráví tak absurdní příběhy, jaké je schopna vymyslet snad jen realita omezená na několik kilometrů čtverečních ztracených kdesi v oceánu. Jsou to příběhy o vzácných zvířatech, podivných lidech, o ztroskotaných otrocích a osamělých přírodovědcích, zbloudilých objevitelích a vyšinutých strážcích majáku, o zapomenutých námořnících a vzbouřencích, příběhy o touze a odloučení…

„Kartografi e by konečně měla být chápána jako poetický žánr a atlas jako krásná literatura,“ prohlašuje mladá autorka a grafi cká designérka, která jako dítě vyrůstala v NDR a často cestovala prstem po mapách. Jako důkaz přináší topografické i typografické umělecké dílo, informativní a snové zároveň, složené z originálního rukopisu a vlastnoručně vypracovaných map v pěti speciálně vybraných odstínech.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize