Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc - Kateřina Neumannová; Vítězslav Kolek

-15 %
Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc - Kateřina Neumannová; Vítězslav Kolek
Kód9788020449429
PodnázevMožnosti komplexní léčby z pohledu fyzioterapeuta
EdiceAeskulap
AutorKateřina Neumannová; Vítězslav Kolek
ISBN978-80-204-4942-9
Počet stran144
Výška24 cm
Šířka16,3 cm
Tloušťka1,5 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelMLADÁ FRONTA
Běžná cena s DPH360 Kč
Sleva54 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH306 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Plicní rehabilitace je nedílnou součástí léčby nemocných s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) i bronchiálního astmatu.
Postupy plicní rehabilitace se však neustále vyvíjejí a rozšiřují na podkladě výsledků mezinárodních výzkumů i výzkumů v České republice.
Proto je cílem předkládané monografie rozšířit informovanost odborné veřejnosti o aktuálních možnostech plicní rehabilitace jako součásti komplexní nefarmakologické léčby astmatu i CHOPN, neboť pouze kvalitní a dostupná péče může být přínosná nemocným, kteří ji potřebují. Úvod knihy poskytuje přehledné údaje z anatomie a fyziologie dýchání, zdůrazněna je odlišnost dýchacího systému u malých dětí oproti dospělým. Další kapitoly jsou věnovány kineziologii dýchání, chemické regulaci dýchání, funkčnímu vyšetření dechových funkcí a poruchám ventilace.

Podrobně jsou zpracovány klinické jednotky asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc. Vedle precizního popisu farmakoterapie jsou uvedeny zcela nejnovější nefarmakologické způsoby léčby astmatu a CHOPN se zaměřením na možnosti komplexní rehabilitační léčby dle světových doporučení i dle doporučení České pneumologické a ftizeologické společnosti včetně podrobného popisu nových dostupných pomůcek v České republice využívaných během respirační fyzioterapie.

V závěru publikace nalezne čtenář praktická doporučení pro provádění plicní rehabilitace v klinické praxi včetně faksimile poukazu na vyšetření/ošetření FT, zásad preskripce pohybové aktivity i nutričních doporučení. Text je doplněn názornými grafy a množstvím fotografické dokumentace, které jsou pro provádění plicní rehabilitace nepostradatelné.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize