Knižní novinka - Právo první noci - Vlastimil Vondruška

23. 9. 2019

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

Pravo prvni noci

 

Píše se rok 1612 a Jan ze Zástřizlí zvaný Mladší přestavuje starobylou tvrz Krakovce na moderní zámek. Když chtěli zbourat zeď ve sklepení, aby mohli zpevnit základy, objevili za ní výklenek. A ve výklenku na zemi kostru člověka. Což nebylo nic divného, v dávných dobách bylo zazdění za živa běžným trestem. Ale divné bylo, že mrtvý měl na krku stříbrný medailon. Na jedné straně měl vyryto Ota 1266 a na druhé byl erb pánů ze Zástřizlí…..

 

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji.
 Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.


Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 

 

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který se přihlásil k odběru novinek. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.