Knižní novinka - Máma milovala Gabčíka - Veronika Homolová Tóthová

5. 8. 2019

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

máma milovala gabčíka

Veronika Homolová Tóthová pracuje již skoro dvacet let jako televizní a rozhlasová reportérka. Před deseti lety se začala věnovat vzpomínkám lidí, kteří přežili nacistické nebo komunistické vězení, tábory a pronásledování.

Za své reportáže získala v letech 2008-2012 několik novinářských ocenění. Její zpracování osudů Violy Stern Fischerové Mengeleho děvče se stalo bestsellerem na Slovensku i v Čechách.

V knize Máma milovala Gabčíka autorka zpracovala příběh Josefa Gabčíka, Anny Malinové a její dcery Alenky. I díky jejich odvaze a odhodlání mohlo Československo povstat z prachu a zkázy druhé světové války.

O Jozefovi Gabčíkovi se píše i v učebnicích pro speciální jednotky, ale o Anně Malinové se nepíše nikde. A přitom byla pro Josefa životně důležitá. Zapomnělo se na ni neprávem, protože se nezachoval výslechový protokol gestapa. Její dcera Alena jako malá přišla o mámu a dlouho netušila, kdo byli její skuteční rodiče, kteří zaplatili cenu nejvyšší za svou účast v odboji.

I když Alena nemohla se svými rodiči strávit dětství, necítí hněv, ale hrdost a obdiv k oběma, a svou matku považuje za nejstatečnější z žen.

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který se přihlásil k odběru novinek. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.