Knižní novinka - Dmitry Glukhovsky- Text

3. 12. 2018

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

text

Glukhovsky Dmitry je světoznámý ruský prozaik, který se proslavil postapokalyptickou trilogií Metro 2033, Metro 2034 a Metro 2035. Kniha TEXT je autorův první realistický román, pohybující se na rozhraní thrilleru a románu-noir, ukazující katastrofální poměry v současné ruské společnosti.


Sedmadvacetiletý Ilja se po sedmi letech, strávených ve vězení, vrací domů. Odloučení od domova mu celý život převrátilo naruby. Opustila ho přítelkyně, odcizil se mu nejlepší kamarád a těsně před návratem mu zemřela matka. Hnán pocitem nespravedlnosti a falešným obviněním se rozhodne zabít policistu Piotra Chazina, který ho dostal za mříže, když mu při razii v baru podstrčil balíček s drogami.


Ilja si po vraždě ponechá Piotrův smartphone a předstírá, že je někdo jiný. Přes esemesky a maily udržuje mrtvého policistu při životě proto, aby se zmocnil peněž z obchodu s drogami, který Piotr rozběhl. Potřebuje peníze na matčin pohřeb a na odchod ze země. Dokonale se zamotá do svých představ a předstírání cizího života, až úplně ztratí soudnost. Neuvědomuje si, že v Rusku, plném kriminality, korupce a bezohlednosti nemá šanci. 

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který se přihlásil k odběru novinek. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.