Knižní novinka - Fyzika superhrdinů - James Kakalios

30. 7. 2018

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

fyzika superhrdinu

James Kakalios, autor knihy Fyzika superhrdinů, je profesorem fyziky na University of Minnesota a je znám široké veřejnosti jako popularizátor tohoto většinou ne příliš oblíbeného předmětu. Svůj celoživotní zájem o komiksy superhrdinů se rozhodl využít originálním způsobem, aby laickému čtenáři přiblížil základní poznatky z fyziky zábavnou formou.

 

Postupuje od nejjednodušších mechanických principů a postupně se propracovává až ke kvantové mechanice a každé téma vykládá v souvislosti s příhodou některého z četných superhrdinů s nadlidskými schopnostmi. Jeho vývody jsou přitom poměrně neočekávané - bylo by snadné probírat se komiksy a dokazovat, proč jsou z fyzikálního hlediska nesmyslné, ale Kakalidos postupuje právě opačně: každému supehrdinovi dovolí užívat jeho superschopnosti a zaměřuje se na výjevy, kde nedochází k porušování přírodních zákonů - tam, kde autoři využívají fyzikální principy správně.

 

Jako dlouholetý vysokoškolský učitel ví velmi dobře, jak získat a udržet pozornost posluchačů a mimo to dokáže podat téma zábavně, srozumitelně a poutavě. Výklad o fyzikálních jevech propojí s dějinami klasického komiksu, kde jsou ústředními postavami známí hrdinové jako Superman, Batman nebo Spider-Man a mnozí další hrdinové a hrdinky s řadou kuriózních schopností. Jeho Fyzika superhrdinů s tím stane vyhledávaným a oblíbeným předmětem nejen pro jeho žáky.

 

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který se přihlásil k odběru novinek. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.