Knižní novinka - Vlak osamělého muže - Waltari Mika

19. 3. 2018

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

Vlak osamělého muže - Mika Waltari Kuchařka ze svatojánu - Zahrada na talíři - Eva Francová

 

Mika Waltari, finský spisovatel a autor mnoha historických knih se zapsal do povědomí čtenářů především svým románem ze starověkého Egypta Egypťan Sinuhet. A i když v Egyptě nikdy nebyl, o to více cestoval do ostatních zemí, ve kterých se odehrávají jeho další příběhy.

Román - či spíše deník z cest Vlak osamělého muže napsal Mika Waltari jako jednu ze svých prvních knih. Mladý Waltari se připravuje na bakalářské zkoušky a po úspěšném ukončení studia se vydává na svoji vysněnou cestu po Evropě. Cestuje z Helsinek přes Berlín, Prahu, Vídeň, Budapešť, Bukurešť, Bělehra a Sofii do Istanbulu a zpět přes Dubrovník, Řím a Paříž domů. Cestuje jen s psacím strojem a fotoaparátem, píše reportáže pro noviny a pro sebe deník Vlak osamělého muže.

Zaznamenává své dojmy a pocity z Evropy, své očekávání a touhu po poznání dalších míst a lidí. Již v této knize je patrné to zvláštní, zádumčivé, snové vnímání světa, které je tak charakteristické pro všechny další Waltariho romány.

Kniha Vlak osamělého muže vychází v češtině poprvé

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který v minulosti nakoupil na e-shopu http://www.knihkupectvi-papyrus.cz nebo se zaregistroval k odběru novinek. Tento email je obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. V § 7 odst. 3 zákona o některých službách informační společnosti - je možné šířit obchodní nabídky, týkající se obdobných produktů, které byly zakoupeny. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.