Knižní novinka - Kokedama - Japonské umění pěstování rostlin bez květináčů

5. 3. 2018

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

Kokedama - japonské umění pěstování rostlinKuchařka ze svatojánu - Zahrada na talíři - Eva Francová

 

Co je to kokedama? Speciální způsob pěstování rostlin, který pochází z Japonska a Japonci ho povýšili na umění. Doslovný překlad slova kokedama znamená „mechová koule“. Rostliny jsou místo v květináči nebo v truhlíku zabaleny do směsi zeminy, speciálních přísad a mechu, ze kterých je vytvořena koule. Tu potom můžete zavěsit kamkoliv v interiéru, jen musíte dbát na požadavky rostliny na světlo a teplo.

 

V současnosti je tento způsob pěstování rostlin velmi populární a začal se používat jako zajímavý prvek bytové dekorace při zařizování interiérů. Jestliže hledáte něco zvláštního k oživení bytu či jiného prostoru, kokedama se uplatní téměř všude. Je dobře použitelná v malých interiérech, kde se těžko hledají prostory pro umístění květin. Zavěsit rostlinku je možné v podstatě kamkoliv.

 

Autorka Coraleigh Parkerová představuje ve své knize Kokedama – Japonské umění pěstování rostlin bez květináčů množství nápadů a návodů, jak kokedamu vyrobit a jak ji pěstovat.

 

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který v minulosti nakoupil na e-shopu http://www.knihkupectvi-papyrus.cz nebo se zaregistroval k odběru novinek. Tento email je obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. V § 7 odst. 3 zákona o některých službách informační společnosti - je možné šířit obchodní nabídky, týkající se obdobných produktů, které byly zakoupeny. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.