Knižní novinka - Vše o nositelce rockového a temperamentního hlasu Věře Špinarové

2. 1. 2018

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

Paní zpěvačka Věra ŠpinarováKuchařka ze svatojánu - Zahrada na talíři - Eva Francová

Věra Špinarová patřila ke stálicím naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.

 

Narodila se v Pohořelicích u Brna. Vyučila se chemičkou, ale díky velikému pěveckému talentu bylo jasné, že se stane zpěvačkou. Zpěvačkou byla již od patnácti let, kdy nazpívala svou první píseň Já před tebou klečím. Její první album bylo Andromeda u společnosti Panton v roce 1972. Svá další alba nahrála u společnosti Supraphon.


Věra Špinarová získala řadu ocenění na pěveckých soutěžích, například v roce 1973 Zlatý štít za nejprodávanější interpretku. Zpívala s kapelami Flamingo, Majestic nebo orchestrem  Ivo PavlíkaIvo Pavlíka byl její první manžel, se kterým má syna Adama. Později začala zpívat se skupinou Speciál a stala se rockovou zpěvačkou. Jejím druhým manželem se stal v roce 1984 bubeník Vítězslav Vávra.


Hrála v muzikálu Mrazík a Pudr a Mejkap. V roce 2000 a 2002 vydala výběrová alba svých největších hitů. Má celou řadu nezapomenutelných písní, například Meteor lásky, Volej, volej, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád, ale jejím největším hitem se stala píseň Jednoho dne se vrátíš, melodie z filmu Tenkrát na západě
 

 

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který v minulosti nakoupil na e-shopu http://www.knihkupectvi-papyrus.cz nebo se zaregistroval k odběru novinek. Tento email je obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. V § 7 odst. 3 zákona o některých službách informační společnosti - je možné šířit obchodní nabídky, týkající se obdobných produktů, které byly zakoupeny. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.