Knižní novinka - Vzpoura goliardů - Vondruška Vás opět přenese do historie a života Oldřicha z Chlumu, tentokrát do roku 1261

14. 8. 2017

 

Nezobrazila se Vám novinka správně? Klikněte sem!

   Knihkupectví Papyrus

Vzpoura goliardů - Vondruška VlastimilKuchařka ze svatojánu - Zahrada na talíři - Eva Francová

Vlastimil Vondruška si pro novou epizodu ze života Oldřicha z Chlumu s názvem Vzpoura goliardů vybral rok 1261, kdy se český král Přemysl Otakar II. rozhodl podpořit v boji o římský trůn Richarda Cornwalského.

 

Oldřich z Chlumu je králem pověřen tajným posláním a spolu s vybranými šlechtici odjede do Cách, aby zde působil ve prospěch českého království. Jenže v boji o významné posty jde málokdy všechno bez potíží. Krátce poté, co česká výprava přijede do Cách, je zavražděn císařův komoří a přítel Richarda Cornwalského a z vraždy jsou obviněni čeští šlechtici. Oldřich z Chlumu je tím vyřazen ze hry a pátrat po vrahovi musí sám panoš Ota.

 

Situace se ještě zkomplikuje stupňujícími se zmatky a nepořádky ve městě, které jsou způsobené žáky místní katedrální školy, v jejichž čele jsou potulní vakanti zvaní goliardi.

 

Vzpoura goliardů ztíží ještě více Otovo pátrání a ten se musí hodně snažit, aby odhalil spiknutí a pomohl svému pánovi a ostatním  šlechticům ke svobodě.

 

Kniha je k dostání u nás na e-shopu.

 Důvody k nákupu

Tento e-mail Vám byl zaslán jako zákazníkovi, který v minulosti nakoupil na e-shopu http://www.knihkupectvi-papyrus.cz nebo se zaregistroval k odběru novinek. Tento email je obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. V § 7 odst. 3 zákona o některých službách informační společnosti - je možné šířit obchodní nabídky, týkající se obdobných produktů, které byly zakoupeny. Pokud si nepřejete v budoucnu dostávat od nás sdělení o akcích, novinkách a službách pro Vás, stačí kliknout ZDE a odhlásit se z odběru novinek. Toto sdělení zasíláme maximálně 1x za týden.