5 až 9 Český jazyk a kulturní přehled - Jan Kvirenc; Alena Papoušková

-5 %
5 až 9 Český jazyk a kulturní přehled - Jan Kvirenc; Alena Papoušková
Kód9788086817477
PodnázevCvičebnice k přijímacím zkouškám na střední školy
AutorJan Kvirenc; Alena Papoušková
ISBN978-80-86817-47-7
Počet stran176
Výška20,7 cm
Šířka14,7 cm
Tloušťka1,2 cm
Platnost akce2099-12-31
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2016
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelSOBOTÁLES
Běžná cena s DPH150 Kč
Sleva8 Kč 5 %
Cena s DPH s DPH142 Kč
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Komu je příručka určena?
Příručka poslouží hlavně těm z vás, kteří se chystají skládat přijímací zkoušky na střední školu po 5., 7. nebo 9. třídě. Je však určena úplně všem, kteří si chtějí prověřit své znalosti a přehled v českém jazyce, historii a kultuře.
Co v příručce najdete?
Příručka obsahuje soubor úloh z českého jazyka pro 5. ročník (10 variant), pro 7. ročník (10 variant) a pro 9. ročník (rovněž 10 variant). Dále v příručce najdete otázky ke kulturně-historickému přehledu pro 5. ročník a soubor úloh ke kulturně-historickému přehledu pro 9. ročník (15 variant).
Úlohy z českého jazyka se opírají o učivo základní školy. Každá varianta je rozdělena do tří částí. V první části si procvičíte pravopis. Úlohy v druhé části vždy vycházejí z konkrétního textu a zaměřují se hlavně na gramatiku (tj. na tvarosloví a větnou skladbu) a na nauku o slovní zásobě. Třetí část, která se k výchozímu textu nevztahuje, obsahuje zejména úlohy ze slohu, ale také různé jazykové hádanky, hlavolamy i otázky z literatury.
Neméně důležitou součástí publikace je řešení všech úloh a seznam knižních titulů, z nichž byly vybírány pracovní texty.
K čemu příručka slouží?
Příručka je především vhodným materiálem k přípravě na přijímací zkoušky. Je však pojata šířeji – jako cvičebnice. Slouží tedy k procvičování, opakování, upevňování, ale i k prohlubování vašich znalostí, a to nejen před zkouškami. A snad bude i podnětem k zájmu o rozšíření vašeho obecně kulturního rozhledu.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize