10 rad nájemného vraha - Hallgrimur Helgason

Akce
-57 %
10 rad nájemného vraha - Hallgrimur Helgason
Kód9788025900482
PodnázevInteligentní kniha plná sžíravého černého humoru a sarkasmu. Autor skvěle pracuje s kontra
AutorHallgrimur Helgason
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-259-0048-2
Počet stran336
Výška21 cm
Šířka14,5 cm
Tloušťka3,5 cm
Jazykčeština
Rok vydání2011
Vazbavázaná s laminovaným potahem a přebalem
VydavatelPLUS
Běžná cena s DPH299 Kč
Sleva170 Kč 57 %
Cena s DPH s DPH129 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Hlavní hrdina knihy 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Tomislav Bokšić alias Toxic, profesionální zabiják chorvatské mafie v New Yorku, má problém. Pro vraždu policisty je mu v patách celá FBI a Toxic musí opustit zemi.

Nic však nejde podle plánu a on místo v Záhřebu končí převlečen za pastora na studeném Islandu. V zemi, kde je člověk podezřelý, i pokud jde sám po chodníku nebo jede autobusem městské hromadné dopravy, v zemi, kde téměř neexistuje zločin a není možné sehnat zbraň, a kde se navíc zoufale nedostává tmavých zákoutí, protože v létě slunce vůbec nezapadá. Navíc v zemi ochotných křesťanských kazatelů, kteří se svého amerického kolegy rádi ujmou. A mají krásné dcery.

Přidejte k tomu probouzející se svědomí, a je jasné, že Tomislav Bokšić má problém. Román islandského spisovatele Hallgrímura Helgasona Deset rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr je brilantně napsaná, inteligentní kniha plná sžíravého černého humoru a sarkasmu. Autor skvěle pracuje s kontrastem vtipného, svěžího vyprávění a temných, místy až baladických tónů, které se na jeho pozadí vynořují a přinášejí svědectví nejen o islandské společnosti, ale rovněž o novodobých traumatech současné Evropy.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize